FESTIWAL NADA – IX EDYCJA

Już po raz dziewiąty Fundacja Nie-art ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy Festiwal NADA!

Przez pięć dni, od 20 do 24 września, w najróżniejszych lokalizacjach na pięknej toruńskiej starówce będzie można ponownie cieszyć się świetnymi koncertami, imprezami, a także wydarzeniami towarzyszącymi.

Festiwal startuje w środę 20 września koncertem w pięknej scenerii sali CKK Jordanki, a wystąpi na niej Vito Bambino. Artysta szturmem podbił naszą scenę muzyczną i na przestrzeni kilku lat stał się jednym z najpopularniejszych polskich muzyków. Drugi dzień Festiwalu to aż dwa koncerty w kolejnych dwóch lokalizacjach.  W Centrum Kultury Dwór Artusa usłyszymy jazzowy kwartet Błoto, a w klubie NRD wystąpi Zdechły Osa. Większość koncertów w weekendową cześć Festiwalu odbędzie się w klubie NRD, a zagrają tam : zaliczana do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce grupa Molesta Ewenement (piątek 22.09), Rubens promujący swój album „Piosenki, których nikt nie chciał”.  (sobota 23.09), oraz łączące różne gatunki muzyczne USO9001 oraz ||ALA|MEDA|| (niedziela 24.09). Wyjątkiem pośród weekendowych wydarzeń jest sobotni koncert duetu Łubin, który wystąpi w Centrum Sztuki Współczesnej, a wstęp na to wydarzenie jest darmowy.

NADA 2023 to nie tylko koncerty, ale również afterparty. W tym roku ponownie zwieńczeniem piątkowych i sobotnich koncertów będzie imprezowa część Festiwalu. Piątek to mini showcase prężnie działającego w Warszawie kolektywy Laboratorio Tropikal, na którym zagrają Kartate Knur oraz Nag Champa, a spodziewać się możemy sporej dawki baile funków, cumbii, reggaetonów, a także bałkańskich rytmów. Sobotnie afterparty to wizyta duetu Penera, który występował w tym roku na wszystkich większych festiwale elektronicznych w naszym kraju, a wspierać ich będą lokalni artyści: Justyna Darc, Meeseeks oraz Enthauser. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów elektroniki.

Festiwal NADA to także szereg wydarzeń towarzyszących koncertom i imprezom: w klubie NRD, zaraz po zakończeniu koncertu Vito Bambino, odbędzie się oficjalne otwarcie Festiwalu, które uświetni wystawa pt. „Okładki (1966-2022)”, której kuratorem jest Jacek Kowal. Podczas wernisażu usłyszeć będzie można muzykę z winyli, a swoje zasoby płyt zaprezentuje duet Bosstone oraz Bxn3000.

Podczas weekendowej części Festiwalu będzie okazja wziąć udział w dwóch spotkaniach z artystami. W Piątek zapraszamy do Kino Centrum, gdzie najpierw odbędzie się projekcja filmu “Skandal. Ewenement Molesty”, a zaraz po filmie spotkanie z Molestą Ewenement, które poprowadzi Radosław Wnuk. Sobota to kolejne spotkanie pt. Harmonie wolności. W Centrum Sztuki Współczesnej będzie okazja porozmawiać z Rafałem Kołackim, twórcą niezależnym, a podczas rozmowy zapoznamy się z najnowszymi projektami dźwiękowymi artysty. W niedzielę zapraszamy ponownie do klubu NRD, gdzie będzie można nabyć płyty CD i Winyle podczas giełdy.

Zapraszamy!

==========================================================

PROGRAM FESTIWALU:

KONCERTY:

20 IX 2023 Środa // VITO BAMBINO // CKK JORDANKI // Godz. 19

21 IX 2023 Czwartek // BŁOTO // DWÓR ARTUSA // Godz. 19

21 IX 2023 Czwartek // ZDECHŁY OSA // NRD KLUB // Godz. 20

22 IX 2023 Piątek // MOLESTA EWENEMENT // NRD KLUB // Godz. 21

23 IX 2023 Sobota // RUBENS // NRD KLUB // Godz. 20

23 IX 2023 Sobota // ŁUBIN // CSW // Godz. 20

24 IX 2023 Niedziela // ||ALA|MEDA|| / USO 9001 // NRD KLUB // Godz. 20

AFTERPARTY:

22 IX 2023 Piątek // LABORATORIO TROPICAL CREW w. KARATE KNUR I NAG CHAMPA // NRD KLUB // Godz. 22:30

Wstęp: Dla posiadaczy biletów z koncertu Molesta Ewenetment wstęp wolny / pozostali 10 zł

23 IX 2023 Sobota // AFTERRAVE W. PENERA / ENTHUSER / JUSTYNA D’ARC & MEESEEKS // NRD KLUB // Godz. 22:30

Wstęp: Dla posiadaczy biletów z koncertu Rubensa wstęp wolny / pozostali 10 zł

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE :

– Wystawa „Okładki (1966-2022)”

Spotkania:

– Piątek 22 IX 2023 CSW TORUŃ / Kino Centrum / 18:00

„Skandal. Ewenement Molesty” – projekcja filmu dokumentalnego + spotkanie z artystami.

– Sobota 23 IX 2023 CSW TORUŃ // godz. 18

Harmonie wolności. Spotkanie z Rafałem Kołackim, twórcą niezależnym.

– Niedziela 24 IX 2023 godz. 11-15 / NRD Klub

Giełda płyt CD i winylowych

Organizator: Fundacja Nie.Art

Oprawa wizualna : Mirek Gurzyński

Partner Główny : Województwo Kujawsko-Pomorskie

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Sponsorzy: Fabryka Cukiernicza Kopernik, Manekin, Fritz-kola, Monka, Eko Goods, Lookin Good, Onyks

Partnerzy Festiwalu : ZAIKS, NRD KLUB, CKK JORDANKI, Centrum Kultury Dwór Artusa, CSW Toruń, Kino Centrum, Radio Gra, Biletomat.pl.