FESTIWAL NADA – VIII EDYCJA

Już po raz ósmy Fundacja Nie-art ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy Festiwal NADA!

Przez cztery dni w dwóch lokalizacjach na pięknej toruńskiej starówce będzie można znów cieszyć się świetnymi koncertami, imprezami, jak i wydarzeniami towarzyszącymi.

Większość wydarzeń odbywać się będzie w klubie NRD, który od wielu lat czynnie współtworzy kulturę w mieście i jest sercem festiwalu. To tu będziemy spotykać się we wszystkie festiwalowe dni. Na początek, w środowy wieczór, startuje wernisaż wystawy „współwymiary” Magdaleny Czechowskiej, zaś następnego dnia nowość w programie – koncert młodych toruńskich kapel! Na scenie wystąpią MUZAJE oraz Joba Day.

W piątek przechodzimy do głównej części Festiwalu i podobnie jak w poprzednich latach widzimy się w Galerii Tumult. Zabytkowy kościół w sercu toruńskiej starówki ponownie zamieni się w salę koncertową, a gościć będzie dwójkę wspaniałych młodych artystek podbijających nasz rynek muzyczny : Daria ze Śląska oraz Ta Ukrainka.

W sobotę wracamy do klubu NRD, a tak połączenie młodości i doświadczenia: na start jedna z nowych gwiazd Kayaxu, czyli Ania Leon, zaś na koniec części koncertowej po raz drugi na Festiwalu zagra duet Rysy – Piękna popowo elektroniczna sobota!

Przed weekendowymi koncertami zapraszamy o godzinie 18 do klubu NRD na panele dyskusyjne w ramach Festiwalu. Pierwszego dnia spotkanie z Pawłem Jóźwickim z Jazzboy Records poprowadzi pomysłodawca Festiwalu Krzysztof Wachowiak, a Panowie będą rozmawiać o Debiutantach, których na tegorocznej edycji Festiwalu sporo, zaś drugiego dnia dziennikarz Radio Gra Michał Mrozek poprowadzi spotkanie pt. Dobry Track, a jego gośćmi będą panowie z wspomnianego duetu Rysy -Wojtek Urbański i Paweł Stachurko,

NADA 2022 to nie tylko koncerty, ale również afterparty. W tym roku zwieńczeniem piątkowych i sobotnich koncertów będzie imprezowa część Festiwalu z równie wspaniałymi artystami. Piątek to mini showcase prężnie działającego od 2010 labelu The Very Polish Cut Outs, zagrają Zambon oraz Duch, zaś zamknięcie Festiwalu to wizyta legendy polskiej sceny techno Jacka Sienkiewicza, którego wspierać będą lokalni artyści: Foolish Swami, Kruszytop i Trout.

Będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów elektroniki.

Zapraszamy do udziały w NADA 2022!

PROGRAM FESTIWALU:

Środa 21/09

NADA 2022 ◉ Day I ◉ Wystawa „współwymiary” Magdaleny Czechowskiej

Czwartek 22/09

NADA 2022 ◉ Day II ◉ Młode toruńskie kapele ◉ MUZAJE, Joba Day

Piątek 23/09

NADA 2022 ◉ Day III ◉  Ta Ukrainka / Daria ze Śląska ◉

Tickets: https://www.biletomat.pl/…/festiwal-nada-ta-ukrainka…/

+

NADA 2022 ◉ Day III Afterparty ◉ The Very Polish Cut Out w. Zambon & Dj Duch ◉

Sobota 24/09

NADA 2022 ◉ Day IV ◉ Rysy / Ania Leon ◉

Tickets: https://www.biletomat.pl/…/festiwal-nada-rysy-ania…/

+

NADA 2022 ◉ Day IV – Festival Closing ◉ Jacek Sienkiewicz / Kruszytop / Foolish Swami / Trout ◉

===========================

Panele dyskusyjne /  NADA 2022

NRD KLUB // Piątek i Sobota // godz. 18

============================================Organizator: Fundacja Nie.Art

Mecenas: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Partnerzy: Radio Gra

Sponsorzy: Manekin Toruń, Fritz-Kola Polska, Eko Goods, Lookin’ Good

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Festiwal zrealizowany przy wsparciu Gminy Miasta Toruń.