TAK BRZMI MIASTO. INKUBATOR – AKADEMIA W TORUNIU

Tak Brzmi Miasto. Inkubator kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj "lotnej akademii biznesu muzycznego, która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. Warsztaty Tak Brzmi Miasto. Akademia w ramach programu obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/ prawny). Każdy z kuratorów – Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet)/ Toruń, Leszek Biolik/ Łódź, Paweł Hordejuk (Happysad)/ Kraków, Agata Trafalska (Kortez)/ Katowice, Daga Gregorowicz (DagaDana)/ Poznań – specjalizuje się w nieco innych aspektach. Program inkubatora zakłada więc zajęcia „rotacyjne” tak, by każdy kurator odwiedził, jako gość, wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.

Dodatkowo, w każdym z miast przewidziane jest spotkanie z gościem specjalnym, który pogłębi wybrany temat, taki jak na przykład emisja muzyki w radio czy organizacja tras koncertowych. Oprócz pracy z kuratorem na uczestników Inkubatora czekają integrujące lokalną scenę muzyczną spotkania społecznościowe, indywidualne konsultacje kariery on-line i wiedza przekazywana przez pozostałych kuratorów i gości programu: uznanych muzyków, menedżerów muzycznych  dziennikarzy. Najlepsi z zakwalifikowanych wezmą udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Krakowie w sierpniu br., na którym pogłębią zagadnienia poznane na części warsztatowej. Uczestnicy projektu będą także mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju). W Toruniu zajęcia odbywać się będą w Centrum Kultury Dwór Artusa.

Harmonogram:

 • Warsztaty z kuratorem:
  25.03
  15.04 (gość: Leszek Biolik)
  13.05 (gość: Agata Trafalska)
  10.06 (gość: Paweł Hordejuk)
  9.09 (gość: Daga Gregorowicz)
  30.09 (gość specjalny)
  21.10
 • Spotkania społecznościowe:
  8.04, 20.05, 17.06, 14.10

Patronat medialny: Polskie Radio Pomorza i Kujaw
Partnerem Głównym projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie
Głównym organizatorem programu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna.

Jako instytucje i koordynatorzy lokalni projektu dołączyli do tej pory: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Katowice Miasto Ogrodów, Fundacja Nie-art oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Programowi partnerują biuro Music Export Poland oraz festiwale i konferencje: Spring Break w Polsce, Nouvelle Prague i Colour Meeting w Czechach, Live at Heart w Skandynawii oraz Envol et Macadam w Kanadzie.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.