MUSZTARDA MASTER JAM – EDYCJA XIII

Musztarda Master Jam to istniejące od ponad dekady zawody, promujące sporty rowerowe (BMX), których celem jest wyłonienie Mistrza Polski Flatland BMX oraz popularyzujące alternatywne metody spędzania wolnego czasu. Impreza ma zasięg ogólnopolski – zawody są jedynym takim eventem w kraju i mają grono stałych bywalców zarówno wśród uczestników, jak i publiczności z Polski i zza granicy. Wszystkie ich edycje miały miejsce w Toruniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem – zostały dostrzeżone zarówno przez zawodników, kibiców, jak i szeroką publiczność.

Istotnym elementem realizacji projektu, jest fakt, że mistrzostwa przyczyniają się do wzrostu świadomości odbiorców, poszerzenia ich wiedzy na temat alternatywnych dziedzin sportu. Impreza bezpośrednio promuje sport alternatywny, a w szerszym kontekście – aktywny styl życia. Celem projektu jest także aktywizacja – włączenie przestrzeni toruńskiej starówki w wydarzenie alternatywne, przyciągnięcie publiczności nie tylko sportowej, ale też mieszkańców Starówki oraz odwiedzających Toruń turystów (zawody odbywają się w pełni sezonu turystycznego w mieście), jak i zwykłych przechodniów.

02.09.2017 r. po raz kolejny cała ulica Browarna została zamknięta i stała się areną zmagań dla najlepszych zawodników wykonujących ewolucje na płaskiej powierzchni. Dodatkowo rozegrany został konkurs skoków na Jump Boxie (ewolucje w powietrzu). Wydarzeniom sportowym towarzyszyła muzyka na żywo, a cały event zwieńczyło after party w klubie NRD.

Partnerzy: Widelec, Abler, Onyks, Radio Gra, Biuro Toruńskiego Centrum Miasta, NRD
Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń